תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

פקחי ראשון לציון הביאו לתפיסת סוחרי נפצים לפורים

 

 

 

 

 פקחי ראשון לציון התחזו בקבוצת טלגרם לקוני נפצים והביאו לתפיסת סוחרי נפצים לפורים... מצורף בכתבה מחירי נפצים גדולים ומסוכנים אשר נחשפו על ידי הפקחים

 

אחד הסוחרים שלח מחירון למגוון נפצים, כאשר השכיחים ביותר הם הנפצים המשופרים. אך יש גם את החזיזים הידועים והמסוכנים, כוורות, חביות ואפילו נפץ תוצרת בית שלדברי הסוחר יש לו "בום חזק ממש". הסוחר הוסיף ושלח סרטון הדרכה ואפילו הזהיר לא להשתמש בנפצים ליד בני אדם ובעלי חיים וכי הוא אינו אחראי לתוצאות.


נפצים מסוכנים שנתפסו

המאבק בתופעת הנפצים עלה שלב כאשר בחברה לביטחון בראשון לציון החליטו להתחקות אחר הסוחרים שמוכרים את הנפצים לילדים ובני נוער. פקחי הסיור התחזו לקונים שמתעניינים בנפצים והצליחו להיכנס לתוך קבוצה בטלגרם שבה נמכרו נפצים על פי מחירון. פקחי החברה התעניינו ברכישת נפצים ואחד הסוחרים שלח מחירון למגוון נפצים, כאשר השכיחים ביותר הם הנפצים המשופרים. אך יש גם את החזיזים הידועים והמסוכנים, כוורות, חביות ואפילו נפץ תוצרת בית שלדברי הסוחר יש לו "בום חזק ממש". הסוחר הוסיף ושלח סרטון הדרכה ואפילו הזהיר לא להשתמש בנפצים ליד בני אדם ובעלי חיים וכי הוא אינו אחראי לתוצאות.

הפקח תיאם עם הסוחרים להיפגש לצורך הקנייה, כאשר בשלב הזה המשטרה כבר נכנסה לתוך התמונה. הפגישה תואמה לאחר הצהריים, כאשר שני הסוחרים הגיעו עם אופניים חשמליים. ברגע המפגש והצגת החזיזים, זינקו השוטרים ופקחי החברה לבטחון לעבר שני הצעירים ועיכבו אותם. לאחר עדכון הוריהם במעשה, נמצאו בביתם נפצים נוספים.

ראש עיריית ראשון לציון, רז קינסטליך שיבח את פקחי החברה לבטחון על התפיסה ואמר:

"מעבר לרעש וההפרעה לאיכות חיי התושבים, הנפצים האלו, שעברו שדרוגים ושיפורים, מהווים סכנה ממשית לשלום הציבור ולצעירים עצמם שקונים אותם ומשתמשים בהם. אנחנו נחושים למגר את התופעה הזו".

סגן ראש העירייה, מחזיק תיק החברה לביטחון, מקסים בביצקי:

"זוהי תופעה מסוכנת מאוד אליה אנחנו מתייחסים ברצינות רבה. חייבים לזכור שפיצוץ נפצים הוא בראש ובראשונה פעולה מסוכנת ביותר המעמידה את הנער או הנערה בסיכון גבוה. אנו קוראים להורים להזכיר זאת לילדיהם ולהדגיש בפניהם שעליהם להימנע מכך". מנכ"ל החברה לבטחון, מוטי נחמני, ציין כי החברה לבטחון עושה שימוש גם במצלמות הפרוסות ברחבי העיר וכן נעשה שיתוף פעולה הדוק עם מנהלי בתי הספר בעיר והקב"טים ובקרב בני הנוער.

 

 

התכתבות עם סוחרי הנפצים בטלגרםהתכתבות עם סוחרי הנפצים 2
הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
עבור לתוכן העמוד