תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

לא משחק ילדים

 

 

לא משחק ילדים

 

רגע לפני פורים רוכשים נערים נפצים וחזיזים בכמויות גדולות ומפיצים בעיר * יחידת השיטור העירוני של משטרת ראשון לציון והחברה לבטחון בחברה לבטחון פועלת לצמצם את התופעה * כמות גדולה נתפסה השבוע בני מקרים שונים ובעבר נתפסו נפצים בחנות בגדים ואפילו במאפייה בעיר

 

נפצים

חג פורים בפתח וכבכל שנה, חוזרת לחיינו התופעה המסוכנת והמטרידה של פיצוץ נפצים וחזיזים במקומות ציבוריים על ידי בני נוער. יחידת השיטור העירוני של משטרת ראשון לציון והחברה לבטחון בחברה לבטחון פועלת בחודשים האחרונים, וביתר שאת בשבועות האחרונים, על מנת לצמצם את התופעה ככל שניתן. בשבוע האחרון נתפסו, בשני מקרים שונים, בני נוער עם כמות גדולה של נפצים בגינת ציבוריות רגע לפני הדלקתם. הפקחים יצרו קשר עם ההורים, החרימו את הנפצים והשמידו אותם. בחברה לבטחון וסדר ציבורי מיפו את כל האזורים מהם התקבלו במוקד העירוני דיווחים מתושבים על פיצוצים עזים, הנשמעים בעיקר בשעות הערב והלילה, ולאחר מכן החלו בפעילות גלויה וסמויה בשטח. ראש העירייה, רז קינסטליך הנחה את מנכ"ל החברה לבטחון ,מוטי נחמני, להשקיע את כל המשאבים האפשריים על מנת לאתר לא רק את בני הנוער שמפוצצים את הנפצים אלא גם את מי שמפיץ ומוכר אותם.

הנחת העבודה של החברה לבטחון היא כי גם נערים וגם יזמים, חלקם בעלי חנויות בעיר, רוכשים נפצים וחזיזים בכמויות גדולות מסוחרים ביישובים אחרים ואף מייבאים אותם לארץ מחו"ל. בשנים עברו, בעקבות מידע מודיעיני, נתפסו נפצים בחנות בגדים ואפילו במאפייה בעיר.

סגן ראש העירייה, מחזיק תיק החברה לביטחון, מקסים בביצקי, אמר: "זוהי תופעה מסוכנת מאוד אליה אנחנו מתייחסים ברצינות רבה. חייבים לזכור שפיצוץ נפצים הוא בראש ובראשונה פעולה מסוכנת ביותר המעמידה את הנער או הנערה בסיכון גבוה. מצד שני, אנו חיים במדינה שידעה פיגועים ומלחמות, יש אנשים ביננו שסובלים מפוסט טראומה וכל פיצוץ כזה מקפיץ אותם ומחזיר אותם אחורה, אנו קוראים להורים להזכיר זאת לילדיהם ולהדגיש בפניהם שעליהם להימנע מכך". בתקופה האחרונה אנו עדים לקמפיין שתופס תאוצה במדיה החברתית, אותו החלו חיילים משוחררים הסובלים מפוסט טראומה המספרים על התקפים ורגרסיה קשה בעקבות פיצוצי הנפצים. אותם חיילים פונים לבני הנוער בסרטונים ומבקשים מהם: "השנה בלי נפצים".

מנכ"ל החברה לבטחון, מוטי נחמני: "גם השנה נערכנו מבעוד מועד להילחם בנפצים. אגפי הביטחון והסיור, וכן סיירת המצלמות עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם מנהלי בתי הספר בעיר והקב"טים ובקרב בני הנוער. בזכות הקמתה של יחידת השיטור העירוני, יש לנו כלי עוצמתי נוסף וסמכויות נרחבות להילחם בתופעה ולשמור על איכות חיי תושבי העיר ועל סדר ציבורי תקין".

 

 

פניות הציבורדלג על פניות הציבור
חדשותדלג על חדשות
הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
עבור לתוכן העמוד