תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מטרד צואת כלבים מגיע לכנסת

 

 

מטרד צואת הכלבים מגיע לכנסת

 

 

עיריית ראשון לציון מבקשת להעלות את גובה הקנס לבעלי כלבים שאינם אוספים את צואתם * הסוגיה, הנוגעת לכלל הרשויות בישראל, מגיעה ביום שלישי הקרוב (7.8.18) לדיון בוועדת חוקה חוק ומשפט של הכנסת * הציבור מוזמן להירשם ולהגיע

 

 

מנתוני המוקד העירוני בראשון לציון עולה כי אחד המטרדים השכיחים ביותר בעיר הוא זיהום הסביבה מצואת כלבים שלא נוקתה על ידי הבעלים. זו בדיוק הסיבה שעיריית ראשון לציון מבקשת להעלות את גובה הקנס על עבירה זו מ- 475 שקלים כיום ל- 730 שקלים, בתקווה כי הוא יהווה גורם שידרבן את בעלי הכלבים לאסוף את גללי כלביהם ממקומות ציבוריים. מאחר ומדובר בסוגיה שלא נוגעת רק לראשון לציון אלא לכל הרשויות בישראל, היא מגיעה לדיון ביום שלישי הקרוב (7.8.18) בוועדת חוקה חוק ומשפט של כנסת ישראל. תושבי העיר ובכלל, המעוניינים להגיע, לשמוע ולהביע דעתם, יכולים לעשות זאת באמצעות הרשמה באתר הכנסת. למעשה העירייה קוראת לתושבים להגיע ולהשפיע.

על פי הערכת השירות הווטרינרי, יש בראשון לציון בין כ-14 אלף כלבים ומדי שנה מדווח המוקד העירוני על כ-2800 פניות תושבים על צואת כלבים בלבד. פקחי החברה לבטחון רושמים מדי שנה כ-2000 קנסות לבעלי כלבים על כך שלא אספו את צואת כלביהם אחריהם, וזאת למרות שילוטים ברורים ובולטים ברחבי העיר, הקמת כעשרים פארקים לכלבים ואזהרות והתראות לבעלי כלבים. יש לציין כי לא מעט מהפניות מתקבלות מהורים שיצאו עם ילדיהם לשחק בפארקים ובגינות הציבוריות בעיר, וילדיהם היו חשופים לצואה שהושארה במקום. לאור העובדה כי הקנסות שהוטלו עד כה לא הרתיעו ולא הפחיתו את כמות מבצעי העבירות, לא נותרה ברירה, אלא להעלות את סכום הקנס בצורה משמעותית.

במהלך השנים האחרונות העירייה קידמה מספר קמפיינים פרסומיים להעלאת המודעות לנושא, בין היתר קמפיין עירוני בשם "הולכים על ראשון נקייה". במסגרתה הוצבו ברחבי העיר 500 מתקנים ייעודיים לשקיות "שקי-קקי" לאיסוף צואת כלבים, שקיות עשויות עמילן תירס, המתכלות תוך 90 יום בסביבה אורגנית. כמו כן הוכפלה תדירות ניקיון הרחובות במרבית חלקי העיר.

 

תושבים אשר מעוניינים להגיע ולהשפיע נדרשים להיכנס להרשמה של אתר הכנסת ולבוא להשפיע!

 

פניות הציבורדלג על פניות הציבור
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
עבור לתוכן העמוד