החברה העירונית לביטחון וסדר ציבורי

על רקע המתיחות בדרום קיימה עיריית ראשל"צ הערכת מצב

על רקע המתיחות בדרום

 

קיימה עיריית ראשון לציון הערכת מצב

 

העירייה כינסה בסוף השבוע האחרון את סגל החירום לעדכון והערכת מצב * כמו כן, רועננו נוהלי המעבר משגרה לחרום ונבדקו מקלטים ציבוריים ומערכי החרום על ידי אגף החרום בחברה לביטחון וסדר ציבורי

 

נערכים לכל התפתחות. על רקע המתיחות בדרום, כינסו ראש עיריית ראשון לציון, דב צור ומנכ"ל העירייה, פרנקו גונן, את סגל החירום בעירייה להערכת מצב ולבדיקת תקשורת בין כל בעלי התפקידים. כמו כן, רועננו נוהלי המעבר משגרה לחירום ונבדקו המקלטים הציבוריים ומערכי החרום על ידי אגף החרום בחברה לביטחון וסדר ציבורי. נציין כי בשנים האחרונות פועלת העירייה, באמצעות החברה לביטחון, לשיפוץ והשמשת מקלטים ציבוריים ברחבי העיר. לטובת העניין הוגדר תקציב ומקלטים נוספים צפויים לעבור שיפוץ ומיגון. פקחי החברה לביטחון פזורים ברחבי העיר בניידות סיור והם ערוכים לפתוח את כל המקלטים הציבוריים בעיר במידת הצורך ועל פי הנחיות המיגון של פיקוד העורף.

ראש העירייה, דב צור, ביקש מתושבי העיר להיות מוכנים לאפשרות שראשון לציון תיכנס לטווח הטילים וביקש לפנות מציוד את המרחבים המוגנים בבתים הפרטיים ומהמקלטים בבנייני המגורים. "בסבב הקודם, במבצע עמוד ענן, גילו תושבי העיר אחריות והקפידו על הוראות פיקוד העורף, דבר שהוכיח את עצמו והציל חיים, פשוטו כמשמעו. אני קורא לתושבי לשמור על אותה ערנות ולהישמע להוראות פיקוד העורף".

נזכיר כי עיריית ראשון לציון מצוידת במערכת מתקדמת GIS 3D המאפשרת שליטה ויזואלית תלת מימדית בכל בניין דירה ובית, ומעניקה מידע דמוגרפי, תשתיות חשמל ותקשורת ולמעשה כל אלמנט פיזי אחר ברחבי העיר כולל הדמיית מבנים ואזורים עתידיים. כך שבנפילת הטיל ברחוב העסיס, ידעה עיריית ראשון לציון כמה תושבים גרים בבניין הנפגע ובאלו הסמוכים אליו, מה גילאים שלהם וכמה נזקקי רווחה נמצאים במקום וזקוקים לסיוע מיידי.

מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני, הוסיף: "ייעלנו את המערכת וחילקנו את העיר לשישה רובעים. לכל רובע מונה מנהל רובע ומטה ייעודי, שמכיר את האזור, את המתקנים ברובע ואת התושבים. כך שבשעת חירום, המערכת העירונית תתפקד כמו מערכת צבאית –כל מנהל רובע יוכל לשלוט במצב, לנהל את הרובע ולדווח לראש העירייה, וכך תתקבל תמונה מלאה של כל העיר".

בתוך כך, אירח השבוע ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, את ראש עיריית גבעתיים, רן קוניק. למרות שהביקור תוכנן מראש ללא קשר לאירועים האחרונים, מטבע הדברים, הוא נסב בחלקו על היערכות למצב חירום. ראש עיריית גבעתיים שביקר במוקד העירוני ובמרכז השליטה ממנו ניהלה הנהלת העירייה את אירוע נפילת הטיל ברחוב העסיס במבצע עמוד ענן, ביקש ללמוד על אופן פעולות העירייה במצבים אלו.

 

 

 

 
עבור לתוכן העמוד